Smažík Nord s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


NOVÁ L200 PRO SUPERUTE

Závodní speciál L200

Model Triton (v Evropě L200) se v Austrálii již řadu let těší velmi solidnímu postavení na trhu.

Dokonce až do té míry, že vloni se v Austrálii stal nejprodávanějším modelem Mitsubishi s více než 24 000 prodanými vozy – a tyto výsledky značce napomohly k růstu již čtvrtým rokem v řadě při současném překonání předchozího rekordu z roku 1998.

Užitkáče...

Austrálie je také trhem se specifickými nároky zákazníků na vozidla, o čemž nejlépe vypovídá mimořádný zájem o užitkové modely. Vozy jinde označované jako pick-upy kdysi zahrnovaly i lokální varianty odvozené od dvoumístných osobních vozů s integrovanou ložnou plochou za kabinou. Ačkoli tyto typické lokální produkty postupně vymizely, pojem „užitkáč / ute" přetrval a používá se pro vozidla jako Mitsubishi Triton/L200, včetně jeho nové generace, která se již za několik měsíců objeví na evropských trzích.

... se vydávají závodit

Austrálie je rovněž zemí motoristických soutěží s kultovními závodními vozy, legendárními jezdci a tradičními akcemi, které lákají ohromné davy fanoušků a podporovatelů.

V této souvislosti se nezapomíná ani na „užitkáče", a tak společnost Mitsubishi Motors Australia jako podporovatel týmu „Triton Racing" nasadila nový vůz MR Triton do podniku Superloop Adelaide 500 v rámci závodního seriálu SuperUte 2019, kde získal 3. místo.

Tým Triton, jenž v seriálu 2018 závodil se dvěma vozy Triton, tak do své sestavy přidal třetí automobil, v němž pojede Elliot Barbour a Cameron Crick; v některých kolech seriálu pojede za tým i Toby Price, dvojnásobný šampion Rallye Dakar.

Mitsubishi Motors Australia jako hlavní sponzor týmu Triton zvýšila svoji tovární podporu týmu souběžně s úpravami podmínek seriálu SuperUte 2019; změny zahrnují např. nové závodní pneumatiky, nižší světlou výšku, vyšší výkon a hlasitější výfukovou soustavu.