Smažík Nord s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


SMAŽÍK NORD s.r.o.

FIRMA SMAŽÍK PRODÁVALA AUTOMOBILY JIŽ PŘED VÁLKOU !

Historie:
Zakladatelem firmy Smažík byl Jaroslav Smažík, známá postava ještě československého motorismu, aktivní jezdec a známý funkcionář Autoklubu Republiky Československé. Ten přivedl k motorismu svého syna Petra a ten následně zase svého syna. Ze zásadních úspěchů Jaroslava Smažíka lze jmenovat alespoň tři. Po stránce jezdecké byl vítězem nejslavnějšího ročníku Tisíce mil československých v roce 1935 na voze Bugatti s partnerem panem Kubíčkem. Byl to mezinárodní závod. Současně po stránce obchodní byl prodejcem automobilů a již před válkou zajišťoval zastoupení vozů značky FIAT a současně dodával na náš trh závodní automobily značky Cisitalia, což byl „takový" sportovní oddíl firmy Fiat. Současně pak pracoval po válce jako místopředseda Autoklubu Republiky Československé. Byl jedním z těch, kteří vyprovázeli na slavné cestě po světě známou cestovatelskou dvojici Zikmund a Hanzelka. Čili firma dnes navazuje na Jaroslavův kontakt a vztah ke značce Fiat.
Současná firma začala ve skromných podmínkách po devětaosmdesátém roce. „Znovuzrodil" ji syn Jaroslava, Petr. Sám jezdil závodně, byl členem Autoklubu Bílá labuť a dnes je členem svazu závodníků veteránů. Bohužel nepřišla žádná restituce, ale firma musela začít od začátku. To bylo 1.1.1991, v roce 1993 byla otevřena první skromná podoba nynějšího areálu, který v současné době disponuje vším, co patří k velkému a kvalitnímu autocentru. V dnešní době již vede firmu a přebral štafetu automobilismu člen třetí generace Smažíků, a to Pavel.

Současnost:
Od roku 2007 jsme rozšířili naši nabídku o vozy značky Mitsubishi Motors, nejprve na naší pobočce v Ústí nad Labem a od května roku 2008 také na pobočce v Kladně.

Mapa

Máme na čem stavět. O automobily se stará již třetí generace a budujeme dlouhodobý vztah vůči zákazníkovi.