Smažík Nord s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


NOVÝ OUTLANDER PLUG-IN HYBRID SE PŘEDSTAVUJE V ČR

Mitsubishi Outlander PHEV

NOVÉ MITSUBISHI OUTLANDER PHEV

Outlander PHEV – prodeje

Pouhý rok po překonání milníku 100 000 prodaných vozů na konci ledna 2018 vytvořil Outlander PHEV v Evropě nový rekord, když se stal nejprodávanějším modelem Mitsubishi v tomto regionu.

Zdvojnásobení prodejů

Mitsubishi Outlander PHEV si v roce 2018 zachoval postavení nejprodávanějšího plug-in hybridu v Evropě napříč všemi segmenty, tedy již čtvrtým rokem v řadě, a navíc se postupně stal vůbec nejprodávanějším modelem Mitsubishi – poprvé v listopadu 2018, přičemž tuto pozici následně potvrzoval i v měsících dalších.

Nový Outlander PHEV staví na úspěchu modelového provedení 2019 s výrazně nižšími emisemi na úrovni 46 g/km; jeho prodeje v Evropě se za posledních 6 měsíců meziročně zdvojnásobily na měsíční průměr přesahující 3000 vozů a současně ke značce přitáhly movitější zákazníky, což bylo možné pozorovat i v dalších světových regionech.

Vyspělí zákazníci

Outlander PHEV spojuje hospodárnost vyplývající z nasazení špičkových technologií, univerzální všestrannost, typicky japonskou kvalitu a ekologické parametry, to vše ve stále oblíbenějším formátu SUV. Setkal se proto s pozitivním postojem evropských zákazníků což se odrazilo v novém vývoji a odpovídajícím nárůstu prodejů, např. na německém nebo francouzském trhu.

Za období od října 2013 do ledna 2019 se v Evropě prodalo celkem 126 617 vozů Outlander PHEV (dle údajů MME).

Výhody Outlanderu PHEV

 • Plug-in hybridní technologie
 • Systémový výkon až 224 k
 • Kombinovaná spotřeba jen 1,8 l (NEDC)
 • Systém pohonu 4x4 S-AWC
 • Dojezd až 880 km
 • Dojezd v EV režimu 54 km
 • Možnost běžného i rychlého dobíjení
 • Vynikající jízdní vlastnosti
 • Uživatelské výhody modelu SUV (bezpečí, pohodlí, výkon, variabilita...)

Novinky provedení MY19

 • Nové hnací ústrojí „PHEV 2.0"
 • Nový benzínový motor 2,4 litru s Atkinsonovým cyklem
 • Nárůst výkonu generátoru energie o 10 %
 • Nárůst výkonu zadního elektromotoru o 10 % na 70 kW (95 k)
 • Nárůst kapacity hlavní baterie o 15 % na 13,8 kWh
 • Nárůst výkonu hlavní baterie o 10 %
 • Modernizace operačního systému PHEV

OBECNÉ

Technologická vlajková loď

V několika posledních letech se světový automobilový průmysl začal zaměřovat na elektromobilitu, představující jednu z možností boje proti změnám klimatu, což přineslo vývoj ukázkových modelů a formování nových spojenectví na podporu nezbytného rozvoje, ať již v oblasti baterií, součástí pohonu nebo elektroniky.

EV + SUV: klíčová strategie MMC

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) již dlouho považuje elektromobilitu za strategický směr – výzkum a vývoj na poli elektromobility tato společnost zahájila již v říjnu roku 1966. Souběžně jsme svědky toho, jak současná (a zřejmě i budoucí) obliba vozů SUV v posledních letech láká stále více automobilek nastupujících do trendu SUV, zatímco Mitsubishi tento trend již velmi dlouho samo víceméně vytváří – od klíčové čtyřkolky PX33 z roku 1936 přes lifestylově zaměřená (nicméně stále velmi schopná) vozidla do každého terénu, jakým byla první generace modelu Pajero z roku 1982.

Nový Outlander PHEV MY19, spojující hned několik trendů, představuje nejnovějšího zástupce dlouhé řady elektromobilů a SUV s pohonem všech kol od Mitsubishi.

Vedoucí postavení na trhu

Outlander PHEV, představený ve světové premiéře v roce 2012 na autosalonu v Paříži, byl zpočátku uveden na několika málo vybraných evropských trzích (Nizozemí, skandinávské země atd. v říjnu roku 2013).

Model v roli průkopníka zbrusu nového segmentu se velmi rychle etabloval, a rozšířil tak segment evropských SUV o nový rozměr. V listopadu 2015 jeho prodeje překročily hranici 50 000 vozů a v lednu 2018 pak již 100 000. Model využil své šance na trhu a v letech 2015, 2016 a 2017* se stal i nejprodávanějším plug-in hybridem (napříč všemi značkami i třídami) v Evropě, k čemuž napomohlo i jeho průběžné vylepšování.

Outlander PHEV dokázal držet krok se stále vyšším počtem konkurentů a během fiskálního roku 2017* si tak ve Velké Británii, Norsku či Španělsku udržel pozici jedničky, přičemž si vedl dobře i na trzích se silnou konkurencí domácích vozů, např. ve Švédsku nebo v Německu.

* Zdroj: JATO Dynamics

Od ledna do prosince 2017 si Outlander PHEV celkově udržel 13% tržní podíl v segmentu elektromobilů/plug-in hybridů a současně zaujímal 77% podíl v celkových prodejích SUV napříč modely Mitsubishi v uvedeném regionu.