Smažík Nord s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI OUTLANDER PHEV - úspěchy po celém světě

Outlander PHEV

Zatímco Eclipse Cross v několika posledních týdnech posbíral slušnou řádku ocenění a projevů uznání, jeho větší sourozenec Outlander PHEV zaplňuje svojí vlastní poličku s trofejemi, například i oceněním čtenářů německého magazínu OFF ROAD, kteří svým hlasováním v letošní soutěži přisoudili Outlanderu PHEV první místo v kategorii „alternativních pohonů".

Mistr úsporné jízdy: 801,1 km ve Švýcarsku

O něco jižněji, ve Švýcarsku, pak někdejší kapitán švýcarských aerolinek a „mistr úsporné jízdy" Felix Egolf dokázal s Outlanderem urazit plných 801,1 km na jediné dobití s jedinou nádrží paliva.

Výsledkem trasy z Rothenburgu (v kantonu Lucerne) do Samnaunu přes rakouský Salzburg s celkovým převýšením 6000 m – typickým pro velmi náročné jízdní podmínky ve Švýcarsku – byla průměrná spotřeba paliva 5,47 l/100 km a 1,21 kWh elektřiny na 100 km. Plných 60 % z celkové vzdálenosti dokázal přitom absolvovat výhradně na elektřinu.

Přestože nejde právě o typický profil každodenního dojíždění, uvedený výsledek dokládá vysokou technickou vyspělost Outlanderu PHEV – díky níž bez potíží splnil požadavky nové metodiky WLTP s emisemi na úrovni 46 g/km, zatímco mnozí konkurenti byli nuceni se z evropského trhu zcela stáhnout.

Soutěž Green SUV of the Year™ amerického magazínu Green Car Journal

Outlander PHEV na autosalonu AutoMobility LA. v Los Angeles získal nejvyšší uznání v souboji s několika největšími světovými dodavateli OEM a byl oceněn za pozvednutí měřítek ochrany životního prostředí za ceny dostupné spotřebitelům.

„Dnešní zájemci o SUV stále více volají po hospodárném cestování s nižšími dopady na životní prostředí, aniž by byli nuceni obětovat styl, pohodlí a požitek z jízdy obecně spojovaný se sportovně užitkovými vozidly," uvedl Ron Cogan, redaktor a vydavatel listu Green Car Journal a webu GreenCarJournal.com.
„Outlander PHEV tyto potřeby více než dobře naplňuje díky svému pokrokovému sériově-paralelnímu plug-in hybridnímu pohonu, schopnostem jízdy čistě na elektřinu a mimořádné funkčnosti SUV. S přehledem se mu proto dostalo uznání Green SUV of the Year™ pro rok 2019."

Program oceňování ‚zelených' automobilů Green Car Awards™ magazínu Green Car Journal se etabloval coby leader v oblasti hodnocení ekologicky příznivých vozidel a výrobců za jejich výsledky a úspěchy na poli ekologie v automobilovém průmyslu.

Nejprodávanější plug-in hybrid v Kanadě

Hybridní vůz s technologií plug-in poprvé v historii na kanadském trhu dosáhl ročních prodejů přes 5 000 vozů: společnost Mitsubishi Motor Sales of Canada Ltd. (MMSCAN) právě oznámila, že v letošním roce dodala již 5 052 vozů Mitsubishi Outlander PHEV, a model se tak pevně etabloval coby nejprodávanější plug-in hybrid v Kanadě a současně nejprodávanější plug-in hybridní SUV na tomto trhu.

„Kanaďané oceňují skutečnost, že Mitsubishi Outlander PHEV je elektrický model, a výrazně nám tak napomáhá posouvat laťku v tomto odvětví na novou vyšší úroveň. V Québecu měsíc co měsíc překonáváme prodejní rekordy. Většina zájemců o Outlander PHEV si předtím kupovala SUV nebo jiné vozy pouze se spalovacím motorem. Prostřednictvím prvního cenově dostupného plug-in hybridního SUV na trhu významně pomáháme k přijetí elektromobilů ze strany zákazníků. Na to jsme velice hrdí," uvedl Tony Laframboise, prezident a generální ředitel společnosti Mitsubishi Motor Sales of Canada, Inc.

V Evropě (region MME34) se v období od ledna do listopadu 2018 prodalo 21 634 vozů Outlander PHEV – to představuje 22% nárůst oproti stejnému období předchozího roku.